Česká Republika
Filmařská 12, 152 00, Praha 5 - Barrandov,
IČO: 09214194
info@odborovysvaz.com

Na obranu zarobitchan: v Mukačevu podepsali Memorandum o spolupráci

Být chráněný a pobírat důstojnou mzdu na cizí půdě. Již brzy budou mít Ukrajinci silnou kvalifikovanou právní a sociální podporu v zahraničí, kde těžce vydělávají, aby uživili své rodiny.

Od nynějška problémy s nezaplacením platu na cizí zemi zůstane pozadu. V Mukačevu podepsali Memorandum na obranu a plnou podporu ukrajinského zajatce v zahraničí. Členy jsou mukačovský odborový svaz partner a Odborový svaz zahraničních a agenturních zaměstnanců.

Ukrajinský zarobitchanin se bude cítit jako v každé zemi Evropské unie – tvrdí čeští zástupci. Všichni budou pracovat za stejných podmínek a další ukrajinští zarobitchané nezůstanou sami se svými problémy. Český odborový svaz zarobitchan bude společně s kolegy z odborů Partner hájit zájmy každého Ukrajince, který požádá o pomoc.

Gallery slideGallery slideGallery slide

 

„Vzhledem k tomu, že nyní Ukrajinci často kupují víza, aby mohli jít na nějakou nelegální práci v Česku, kde nemusí platit plat, je špatné s nimi zacházet. A toto memorandum je vytvořeno, aby se tomu zabránilo a pomohlo lidem najít si v životě svou práci poctivě a otevřeně s pomocí odborů”


předseda odborového svazu ZAZ říká, k čemu je zapotřebí memorandum.

RADEK PETRŽÍLKA

Místopředseda odborového svazu České Republiky Viktor Kosina poznamenal, práce odborů je postaven tak, aby chránit každého, i když on se dostal do situace, která se zdá není problém je třeba řešit. Zástupci odborů vyzývají každého z nich, aby se obrátil, protože obrana a pomoc se najdou pro všechny.

„Tento momorandum je prvním krokem ke spolupráci mezi Ukrajinou a Českem. Nechceme se omezovat jen na těch deset bodů, které byly dnes podepsány v memorandu, protože ve skutečnosti je tato spolupráce mnohem širší. Důležité je, že Ukrajina je první stát, s nímž je podepsáno podobné memorandum a rozhodně ne poslední, bude se rozšiřovat do dalších zemí. To vše se děje s jedním velkým a velmi důležitým cílem – poskytnout všem stejná práva v zaměstnání, platové úrovni a rovné zákony pro všechny.“

 

Místopředseda odborového svazu ZAZ

Viktor Kosina

Zástupci odborů se plánují sejít i na území České republiky, kde hodlají uzavřít oficiální smlouvu o spolupráci. Kromě toho bude pozván konzul, aby byl svědkem toho, že takový problém skutečně existuje a aktivně pracuje na Ukrajině.


Ke stažení memoranda pro seznámení můžete zde

We use cookies to give you the best experience.
cs_CZCzech